• Türkçe
  • English

Çeşitli Endüstriler için Dolum Makinaları

Dolum makinaları hemen hemen her endüstri alanında çok önemli yere sahip olup, birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Dolum makinaları endüstrilerde üretim hattında ürünlerin etrafa saçılmadan verimli bir şekilde paketlenmesi için kullanılmaktadır. Dolum makinalarının seri ve otomatik olması endüstrilerde sıklıkla tercih edilmesinin en önemli nedenleridir. Dolum makinaları üretim maliyeti ve iş gücünü önemli ölçüde düşürmektedir. Ayrıca dolum makinasında sadece tek bir kişi bile rahatlıkla dolum işlemini gerçekleştirebilir. Doldurulacak ürüne göre hız ve hassasiyerler değişebilmektedir. Dolum makinasıyla krem, losyon, toz gibi doldurulması zor ürünler bile rahatlıkla şişelere doldurulabilmektedir. Değişik tipte dolum makinaları çeşitli endüstrilerde çeşitli ürünleri paketlemek için kullanılmaktadır. BFM Makina bünyesinde bulunan çeşitli sanayilerde kullanılmak üzere tasarlanmış bazı standart dolum makinalarına göz atabilirsiniz. BFM sıvı dolum makinaları, SDM Serisi ATEX belgesine sahiptir.

          

         

Kimya Endüstrisi için Dolum Makinaları

Kimyasal tozlar, motor yağları, boyalar, yapışkanlar gibi kimyevi ürünlerin sağlıklı bir şekilde dolum işlemine tabi tutulması için sıcaklık ve viskozite aralıklarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.  Yüksek viskozitedeki kimyasal ürünlerin verimli bir şekilde doldurabilmesi için bu alanda kullanılacak olan kimyasal dolum makinalarının düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. 

İlaç Endüstrisi için Dolum Makinaları

İlaç sanayisi ürünleri toz, krem, losyon, şurup gibi dolumu diğer sektörlere göre nispeten daha zor ürünlerdir. İlaç sektöründe kullanılan dolum makinaları çeşitli ürünleri çeşitli dolum malzemelerine hızlı ve verimli bir şekilde doldurmaktadır. Şişeler ve tüpler değerli ilaç ürünlerini doldurmakta kullanılan malzemelerdir. Şampuan ve krem doldurma işlemleri ilaç sanayisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Kozmetik Endüstrisi için Dolum Makinaları

Kozmetik endüstrisindeki dolum makinaları daha çok kolonya, losyon, krem, saç ürünleri ve yağları gibi ürünleri doldurmak için kullanılmaktadır. Kozmetik sektöründe kullanılan ürünler yüksek viskoziteye sahip olduğu için bu sektör için kullanılan kozmetik dolum makinaları özel olarak tasarlanmıştır. Krem dolum makinası, yağ dolum makinası gibi çeşitli dolum makinaları kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Gıda Endüstrisi için Dolum Makinaları

Gıda endüstrilerinde meyve suyu, şarap, bal, ketçep gibi yarı akışkan maddelerin dolum işlemleri sıklıkla yapılmaktadır. Bu malzemeler çoğunlukla konserve, plastik şişe, cam şişe gibi paketleme malzemelerine doldurulmaktadır.


Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım