• Türkçe
  • English

MİKRO DOZAJLAMA NEDİR?

Mikro dozajlama endüstriyel tesislerin ihtiyaçlarına göre spesifik olarak geliştirilen özel projelere denilmektedir.

MİKRO DOZAJLAMA NERELERDE KULLANILMAKTADIR VE NASIL BİR YÖNTEMDİR?

Mikro dozajlama günümüzde tıp, gıda, maden, kimya endüstrisi gibi birçok alanda sıkça kullanılmaktadır. Gelişen üretim teknolojisi ile birlikte, firmalar rekabet ortamında avantaj sağlayabilmek için üretim kalitelerini ve maliyet durumlarını sürekli olarak gözden geçirmektedirler. Bu da birbirinden farklı ürünlerin karıştırılmasından oluşmakta ve karışım oranlarını belirlemek için araştırma geliştirmeyi de beraberinde getirmektedir. Otomasyonun görevleri arasında belirlenen oranda üretimin sağlanması da bulunmaktadır. Biraz önce bahsettiğimiz kalite ve maliyet unsurlarının bir kısmı ‘’modernizasyon’’ ile gerçekleştirmektedir. Bunun sonucunda ise mikro dozajlama sistemi günümüzde birçok firmanın getirdiği çözüm önerilerinden bir tanesidir. Mikro dozajlama sistemi bir mikser içinde karışımın birbiri ile uygun olup olmadığının analiz edilmesine yardımcı olan bir çözüm yöntemidir. Ayrıca, mikro dozajlamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi de ‘’reçete bazında’’ bir sistem olmasıdır. Mikro dozajlama sistemi katı ve sıvı dolzajlama sistemlerinden farklıdır. Bununla birlikte, mikro dozajlama sisteminde malzeme miktarı 0.1 kilogram ile 20 kilogram arasındadır. Hassasiyet ise mikro dozajlama yapılacak malzemelerin granül yapısı ve operasyon zamanı ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Daha büyük hacimli hammaddeler için de makro dozajlama sistemi kullanılmaktadır.

Genel olarak mikro dozajlama sistemi üç ana gruptan oluşmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

1.Malzeme stok ekipmanları

2.Besleme ekipmanları

3.Tartı grubu ekipmanları

Mikro dozajlama sisteminde, sisteme malzeme yükleme manuel olarak yapıldığı gibi otomatik olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte, big bag boşaltma sisteminden de yararlanmaktadır.

BFM makine otomasyon gıda, plastik ve kimya sanayileri başta olmak üzere, endüstriyel tartım ve otomasyon sistemleri konusunda hizmet vermektedir. Gelişmekte olan teknolojiyi takip ederek bu yönde üretim yapmaktadır. Ayrıca, satış sonrası müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Bununla birlikte personelinin eğitilmesine yardımcı olarak, satış sonrası müşteri bilgilendirme hizmeti de sağlamaktadır.

Siz de, ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, iletişim formunu doldurabilir veya ürün sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız, teklif formunu doldurabilirsiniz.Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım