• Türkçe
  • English

BIG BAG DOLUM SİSTEMİ NEDİR?

Big-Bag dolum sistemi, toz ve granül malzemelerin silolardan big-bag torbalarına, PLC kontrolü ile doldurulması işlemine denmektedir.

BIG BAG DOLDURMA SİSTEMİ KAÇ KİLOGRAM CİVARINDADIR?

Genel olarak big bag doldurma işlemi 200- 1500 kilogram arasında olmaktadır.

Big bag dolum sistemi genellikle big bag içindeki ürünü çok daha kolaydoldurabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Big bag doldurma sistemi genelde, toz, granül ve parçacıklı madde veya bununla birlikte PVC, un, tuz, nişasta gibi maddelerin dolumunda kullanılmaktadır. Bigbag doldurma sistemi, günümüzde manuel, otomatik veya yarı otomatik olabilmektedir.

Big bag dolum sistemleri genelde kireç gibi kimyasal maddelerin dolumunda kullanılmaktadır. Big bag dolum sistemi load cell tartı sistemi ileyapılmaktadır. Big bag dolum sistemi genel olarak kimya ve gıda sanayisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, plastik ve maden sanayisinde de big bag doldurma sistemi sıklıkla kullanılabilmektedir. Big bag dolum sisteminin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi de deterjan üretimidir.

Big bag dolum sisteminin avantajları nelerdir?

Bigbag dolum sisteminin avantajlarını sıralayacak olursak;

1.Güvenli çalışma ortamı sağlamaktadır.

2.Kolay temizlenebilme olanağı da sağlamaktadır.

BIG BAG DOLUM SİSTEMİ TİPLERİ NELERDİR?

1.Brüt tartımlı dolum makinesi

2.Net tartımlı dolum makinesi

3.Volümetrik dolum makinesi

BFM makine otomasyon gıda ve kimya sanayileri başta olmak üzere, endüstriyel tartım ve otomasyon sistemleri konusunda hizmet vermektedir. Gelişmekte olan teknolojiyi takip etmektedir. Bu sayede daha dinamik bir yapıya sahip olmaktadır. Ayrıca, satış sonrası müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Bununla birlikte, plastik sanayiinde de otomasyon sıkça kullanılmaktadır. BFM makine otomasyon, ürün ve hizmet kalitesini daima en üst seviyede tutarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflemektedir. Makine otomasyon konusunda müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara imza atmaktadır.

Siz de ürünler ve firma hakkında bilgi almak istiyorsanız, iletişim formunu doldurabilir veya ürün listesine göz atabilirsiniz. Ürünlerimizin fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için de, teklif sayfasını inceleyebilirsiniz.

Birçok endüstriyel tartım makinesi gibi big bag dolum sistemleri fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, teklif sayfasını

Big Bag Dolum Sistemi doldurabilirsiniz.

Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım