• Türkçe
  • English

Yer Kantarı

 Çok eski yıllardan beri, tartma işlemi için eşit kollu terazilerden faydalanmaktadır. Birçok tartı aleti ağırlık ölçmektedir. Bildiğiniz gibi kantar ağırlık ölçmeye yarayan aletlerden bir tanesidir. Baskül veya el terazisi gibi kantarlar daha küçük ölçekli tartılar olmakla beraber, yer kantarı onlara göre daha büyük ölçekli bir tartı çeşididir.

Günümüz endüstrisinde mal ve üretim hizmeti veren sektörlerde ölçü birimini belirlemek için kilogram bazında ölçüm yapmak büyük önem taşımaktadır. Yani, tartı aleti de endüstride yoğun olarak kullanılmaktadır. Günümüzde birçok türden tartı çeşitleri de mevcuttur. Yer kantarı genel olarak 150-600 kilogram arası ağırlık tartımı yapmaktadır. Bununla birlikte, birçok endüstride yer kantarının dışında tır kantarı da sıklıkla kullanılmaktadır. Tır kantarı, yerkantarına göre çok daha ağır olan yüklerin taşınmasında kullanılmakla, özellikle lojistik sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.

BFM makine otomasyon gıda, plastik ve kimya sanayileri başta olmak üzere, endüstriyel tartım ve otomasyon sistemleri konusunda hizmet vermektedir. Dinamik ve gelişmeye elverişli yapısıyla kendini geliştirmektedir. Gelişmekte olan teknolojiyi takip ederek bu yönde üretim yapmaktadır. Ayrıca, satış sonrası müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Bununla birlikte personelinin eğitilmesine yardımcı olarak, satış sonrası müşteri bilgilendirme hizmeti de sağlamaktadır. Siz de ürünler hakkında bilgi almak istiyorsanız ürün sayfasına göz atabilirsiniz.

Yer kantarı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, BFM makine otomasyonun iletişim sayfasını doldurabilirsiniz. Yer kantarlarının fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için de teklif sayfasını doldurabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Özetle; yer kantarı da üretimde sıkça kullanılmakta olan tartım aletlerinden bir tanesidir. Genel olarak 150- 600 kilogram arası ağırlık tartımı yapmaktadır. Küçük ölçekli tartılara göre daha kullanışlı olduğu için tercih edilme oranı daha fazladır. Birçok sektörde yaygın bir kullanıma sahiptir.

Birçok endüstriyel terazi gibi yer kantarı da BFM makinanin ürün yelpazesinde yer almaktadır. Eğer siz de yer kantarları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ‘’yer kantarları’’ ürün sayfasını inceleyebilirsiniz. Bu sayede de üretiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Yer Kantarları

Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım