• Türkçe
  • English

Yük Hücreleri

Eşit kollu teraziler çok eski zamanlardan beri kullanılmaktaydı. Yük hücreleri günümüzde eşit kollu terazilere göre daha hassasiyetli ve daha çabuk sonuç alınabilen ağırlık ölçüm sistemleridir. Yük hücrelerinin bir diğer ismi de ‘’elektronik tartılardır.’’ Yük hücreleri, bir kuvveti elektrik sinyaline dönüştürmek için kullanılmaktadır. Genellikle zemberekli terazilere benzemektedirler. Yük hücrelerinin yay elemanları genellikle çelik veya aliminyumdur.

Yük hücreleri, iki giriş ve iki çıkış olmak üzere toplam dört uçtan meydana gelmektedir. Fakat bazı yük hücrelerinde altı uç ta bulunabilmektedir. Gerilme ölçerler genellikle Wheatstone Köprüsü şeklinde ölçülmektedirler.

Yük ölçüleri kullanıldıkları yerlere ve ağırlıklarına göre farklılık göstermektedirler.

Yük Hücreleri Çeşitleri

1.Single Point yük hücreleri: 3-2000 kg arası kullanılan yük hücreleridir. Tek yük hücreli tartım uygulamaları için tasarlanmıştır. Genellikle kimya ve petro kimya endüstrisinde sıkça kullanılmaktadır.

2.Sheer Beam yük hücreleri: 250-10.000 kilogram arası kullanılan yük hücreleridir. Platform kanatları, palet ve bant kanatlarında sıkça kullanılmaktadır.

3.Kolon Tipi Yük hücreleri: 10 ton- 100 ton arası kullanılan yük hücreleridir. Taşıt veya vagon kantarlarında sıklıkla kullanılmaktadırlar.

4.Ring Torsion Yük Hücresi: 250 kilogram- 60 ton arası kullanılan yük hücreleridir. Platform tipi kantarlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

5.Bending Beam yük hücreleri: 50-1000 kilogram arası kullanılan yük hücreleridir. Platform tipi kantarlar başta olmak üzere, bant, tank ve monoraylarda sıkça kullanılmaktadır.

6.S tipi yük hücreleri: 250 kilogram- 10 ton arası kullanılan yük hücreleridir. Kuvvet ölçümlerinde, elektronik monoray kantarlarında sıkça kullanılmaktadır.

BFM makine otomasyon, ürün ve hizmet kalitesini daima en üst seviyede tutmakta ve müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir. BFM makine otomasyon endüstriyel tarım ve otomasyon sistemleri konusundaki tecrübesini günden güne geliştirmektedir. BFM otomasyon, müşterilerinin otomasyon konusundaki beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara imza atmaktadır. Bununla birlikte, piyasada yenilikçi çalışmalara imza atarak vizyonunu ve hedef kitlesini de günden güne genişletmektedir. Genellikle, gıda, kimya ve plastik üreticilerine yönelik çalışmaları ile piyasada yer almaktadır.

Eğer siz de, BFM otomasyonun ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, ürün sayfasına göz atabilir veya iletişim formunu doldurararak bizimle irtibata

Yük Hücrelerigeçebilirsiniz.

Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım