• Türkçe
  • English

INNER LINER BAG DOLUM SISTEMI

Konteyner yükleme sistemi, 20ft konteynerlerin dökme yük ile hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamaktadır. Bu yenilikçi sistem, yükleme operasyonlarının verimliliğini ve güvenliğini arttırırken, makina üzerinde alan hassas yük hücreleri vasıtası ile yüklemenin arzu edilen maksimum tonajda gerçekleşmesini sağlar. 20ft konteynerlerin 90 derecelik dik konumda yüklenmesi firmalara konteyner hacminin %100'ünü kullanarak navlun verimliliklerini optimize etme imkânı sağlar. Konteynerler doğrudan vinç ile ya da reach stacker ile yüklenebilir. Yüklemenin ardından konteyner gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasıyla 90 derecelik dik konuma getirilir. Dik konumda yükleme için hazır bekleyen konteynıra ürün, konveyör sistem ve teleskobik şut ile taşınır. Makine üzerindeki yük hücreleri sayesinde dolum istenen tonajda yapılabilmektedir.

konteyner dolum sistemi

- Pnömatik Sürgülü ve Manuel Sürgülü Klape

Genel olarak toz malzemelerin silo, bunker ve benzeri kapalı hacimlerde akış kontrolü, debi ayarı veya tamamen durdurulması için kullanılabilmektedir. Çelik konstrüksiyon gövdeli, orta ağır hizmet için tasarlanmış ve hemen hemen tüm sektörlerde uygulanabilir yapıya sahiptir. Bunkerin çıkışı ile konveyörleri beslemek için kullanılan pantolon şut arasında bir adedi manuel bir adedi pnömatik kontrollü olmak üzere toplam 2 adet sürgülü klape bulunmaktadır.

- Konveyör

Çeşitli yük ve malzeme taşınmasında sürekli taşıma aracı olarak kullanılmaktadırlar. Konteyner Dolum sisteminde ürünlerin teleskobik şuta taşınması konveyör ile sağlanmaktadır. Konveyörün kapasitesi 200/t/h dır. 30 derecelik V tipi olan konveyörün ruloları rulmanlı ve dust-proof özelliğindedir. Konveyörün tahrik tamburu kauçuk kaplı olup Antistatik, yağ geçirmez ve alev almaz özelliktedir.

- Teleskobik Şut

Konveyör çıkışından 200t/h debili ürünü konteyner içine serilmiş inner liner bag içerisine aktarma işlemini teleskobik şutlar gerçekleştirmektedir. Teleskobik şutlar ürünün yüksekten düşmesini, tozumayı ve inner liner bag’e zarar vermesini engellemek için konteyner tabanından 2 metre yüksekliğine kadar inmektedir. Ürün doldukça otomatik olarak yükselmektedir. Teleskobik şutlar motorlu olup kaldırma sistemi 3 kablodan oluşmaktadır.

konteyner dolum sistemi 2 boyutlu

- Bakım Onarım ve Operatör Platformları

Pnömatik ve manuel klapelere, konveyörlere konteyner kapaklarına ve teleskobik dolum şutlarına ulaşabilecek şekilde operatör ve bakım onarım platformları İSG kurallarına uygun olarak yapılmıştır.

- 90 Derece Konteyner Kaldırma Platformu

Konteyner kaldırma platformu 20 ftlik konteynerin doksan derece dik konuma getirme işlemini yapan makinadır. Konteynerler içerisine inner liner bag serilerek doldurulmaktadır. Konteyner kaldırma platformu üzerinde bulunan yük hücreleri sayesinde konteyner ±75kg/konteyner hassasiyetinde doldurulabilmektedir. Konteyner kaldırma platformu üzerine herhangi bir yük yüklendiğinde kırmızı ikaz lambası yanım sönmektedir. Platforma yerleştirilen konteynerin kilitleri kenetlenesiye kadar kırmızı ikaz lambası yanıp sönmeye devam etmektedir. Kenetlenme işleminin tamamlanması ile yeşil ikaz lambası sürekli olarak yanar. Platform konteynere 90 derecelik dik pozisyona ulaştırdığında konteyner kapakları otomatik olarak açılmaktadır.

Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım